JEDINEČNÁ SILA MEDOVEJ MASÁŽE

07.08.2020
Medová masáž
Medová masáž

Masáž aj med sa už niekoľko storočí využívajú v prospech zdravia a krásy, ich účinnosť je nepochybná. Zázračná sila medu je známa už dlhú dobu. Väčšina z nás ho používa ako sladkú, chutnú a zdravú pochúťku. Ale jeho uplatnenie má širší rozsah. V modernom svete, kde je veľa znečisteného ovzdušia a nezdravého jedla je med užitočným a veľmi cenným produktom. Toxické látky, ktoré sa v tele postupne hromadia sa pomocou medovej masáže dajú z tela odstrániť. Túto masáž ako prírodný prostriedok detoxikácie využívajú na liečenie i na prevenciu predovšetkým odborní maséri a terapeuti. Všetky škodlivé látky nahromadené v tele v dôsledku hlbokého prieniku medu do tkanív a jeho schopnosť absorbovať toxíny sa vylučujú na povrch tela vo forme špinavých šedivých vločiek. Med vplyvom napätia a podtlaku vyťahuje z tela škodlivé látky, hustne a sfarbí sa. Daný spôsob liečenia sa už dlho používal na kozmetické a lekárske účely v starovekom Egypte, Číne a Tibete v Indii, v slnečnom Grécku.

Medová masáž je schopná vyriešiť celý rad problémov typických pre obyvateľov moderných miest. Je to úžasný spôsob liečby a reflexológie, silný imunostimulačný a regeneračný prostriedok založený na liečebnom účinku medu a masáže.

Dá sa vykonávať po celom tele, dôležité je, aby masírovaná plocha bola bezsrstá, inak to bude epilácia. Najčastejšie sa vykonáva na chrbte. Naše telo dokonale prijíma med, pretože už bol spracovaný pomocou včelích enzýmov a je pripravený na neobmedzenú asimiláciu. Užitočné látky z medu, rýchlo vstrebávané z povrchu kože, prenikajú hlboko do vnútra, vstupujú do krvného riečišťa, rýchlo sa šíria po tele, anestetizujú nervové zakončenie, čistia póry, tonizujú svaly a podieľajú sa na metabolických procesoch. Navyše vitamíny a stopové prvky v mede majú na telo aktívnejší účinok ako ich syntetické náprotivky. Počas masáže sa konzistencia medu mení, pretože sa do nej vylučujú škodlivé látky z tela, a preto tiež masáž u každého jedinca trvá rôzne dlho, cca 60 minút. Po masáži zostane na koži pena, ktorú masér odstráni vlhkým uterákom alebo papierovým obrúskom. Medová masáž chrbta vďaka protizápalovým a antibakteriálnym vlastnostiam medu a určitým masážnym technikám úspešne zvláda choroby pohybového ústrojenstva a dýchacích ciest: pomáha pri liečbe kýly chrbtice, osteochondrózy, radikulitídy, chorôb kĺbov a priedušiek. Pomocou stimulácie reflexných zón je možné touto masážou priaznivo ovplyvňovať aj vnútorné orgány v tele. Je vhodná pri vyčerpaní či slabosti v dôsledku stresu a napätia, pri nervových poruchách a stavoch nepokoja. Okrem toho, masáž chrbta včelím medom čistí póry, dôkladne prekrvuje pokožku a opravuje postavu. Odborníci tvrdia, že po každom takomto postupe sa objem tela zníži o niekoľko centimetrov. A táto okolnosť často priťahuje tých, ktorí chcú schudnúť a uviesť svoju pokožku do dobrého stavu.

Metóda masáže medom je vhodná pri tzv. civilizačných chorobách a ich prevencií, ako sú onkologické ochorenia, alergie (okrem alergie na med), reumatické ochorenia svalov a kĺbov, artróza, pri chronických problémoch s dýchacími cestami a tráviacimi ťažkosťami, pri chronickom únavovom syndróme, problémoch so spaním, pri regenerácií po ťažkých chorobách, nervových poruchách, ženských problémoch, plesňových infekcií v organizme, pri chorobách pečene, obličiek a pankreasu, poruchách potencie a neplodnosti, a mnohých iných.

Aj keď je masáž ako účinný spôsob ovplyvňovania ľudského blaha známa už tisíce rokov, nie každý vie, ako ju správne vykonávať a ktoré techniky by sa mali používať pri masáži chrbta medom. Medová masáž je účinný a zároveň veľmi príjemný spôsob, ako zlepšiť vašu pohodu a relax.