O nás

Zbierame aj obnôžkový peľ, či propolis, z ktorého vyrábame propolisovú tinktúru a masť. Včelie produkty ako sú včelí vosk, materská kašička, medovina, sviečky vyrobené z čistého včelieho vosku bez ďalších prísad a rôzne tvarované mydlá môžete zakúpiť v našom internetovom obchode. Tu má široké zastúpenie aj medová kozmetika BIONE COSMETICS, ktorá je šetrná ako k užívateľom, tak aj k prírode.

Sme poctiví včelári, ktorí k svojim včielkam pristupujú s láskou a úctou, pretože takmer 75 % plodín závisí od opeľovačov. Hlavne včely prispievajú k udržaniu ekologickej rovnováhy, a teda aj k dostupnosti kvalitných potravín a k zdraviu obyvateľstva. Hmyzu pomôžeme aj tým, že budeme konzumovať výrobky lokálnych farmárov a pestovateľov. Nepretržitá starostlivosť o včelstvá nám zabezpečí najchutnejší a najkvalitnejší med. Presvedčte sa sami o kvalite našej práce. Máte možnosť si adoptovať včelí úľ a zoznámiť sa s prácou včelára. Zaručujeme Vám, že po vyskúšaní medu priamo od Vašich včielok, si už med zo supermarketu nikdy viac nekúpite.

Môj záujem o včely pochádza ešte z čias môjho štúdia, keď som študoval ekológiu. Už na škole sme sa učili, že zmeny klimatických podmienok môžu mať obrovský dopad na životné prostredie. Vtedy som si začal uvedomovať následky straty biodiverzity. Môj starý otec bol skúsený včelár a už on ma upozorňoval na stratu druhovej rozmanitosti rastlinných a živočíšnych druhov. Spomínal, že ľudská činnosť v krajine spôsobuje pokles ekosystémov a ohrozuje aj populáciu včiel. Už teraz je tretina hmyzu ohrozená a tento živočíšny druh vymiera 8-krát rýchlejšie ako cicavce, vtáky a plazy. Hmyzu škodí intenzívne poľnohospodárstvo, pesticídy, rozrastanie miest a tiež zmeny klímy.

Uvedomujúc si tuto skutočnosť rozhodol som sa prírode nejako pomôcť. Aktívne som sa začal venovať chovu včiel v roku 2012, keď som si zadovážil prvé včelstvá. Začínali sme s 9 rodinami a postupne sme rozširovali ich počet. Momentálne máme 30 rodín a v rozširovaní včelstiev naďalej pokračujeme. Vďaka našim adopcom sa ich počet zvyšuje. Naše včelstvá sú umiestnené v malebnom prostredí obce Dolné Štitáre, mestskej časti starobylej Nitry, 7 km smerom na východ.

Cieľom našej práce je okrem ochrany a rozširovania počtu včiel aj poskytovanie medu najvyššej kvality zákazníkom. Medy pochádzajú výlučne zo slovenských lúk a lesov a spĺňajú všetky veterinárne predpisy. Špecializujeme sa na jednodruhové medy, ako sú: kvetový, repkový, agátový, slnečnicový, lesný a ak sa podarí aj medovicový. Snažíme sa, aby chuť a liečivé účinky našich medov boli čo najlepšie, preto poskytujeme okrem tradičných medov aj zázvorový, kakaový či škoricový. Bola by chyba nevyskúšať ich jedinečnú chuť!