PROPOLISOVÁ MASŤ

04.11.2019
Propolisová masť
Propolisová masť

je prírodný produkt, ktorý sa používa na vonkajšie ošetrenie pokožky. Zložená je z čistého 100% propolisu, včelieho vosku a lekárenskej vazelíny, bez akejkoľvek chemickej či konzervačnej prísady. Vďaka svojej hlavnej účinnej látke patrí do skupiny stimulantov prírodného pôvodu. Takéto stimulanty majú aktívny účinok na opravu tkaniva. Je známe, že propolisová masť má vo svojom zložení množstvo užitočných látok, okrem iného aj vitamín E a vitamíny skupiny B. Dlhé stáročia sa účinky propolisu, vmiešané do bravčovej masti využívali v prírodnom liečiteľstve na takmer všetky kožné problémy. Už vtedy bolo jasné, že účinné látky propolisu urýchľujú hojenie rán a majú bolesti zmierňujúci účinok. Masť sa nanášala na pokožku v tenkej vrstve a dôkladne sa do nej votrela. Jej vstrebávanie do epidermy bolo veľmi dobré. Ľudia ju považovali za malý zázrak, vďaka silným regeneračným účinkom.

Terajšie vedecké štúdie preukázali skvelé vlastností propolisu a čoraz častejšie ich využíva nielen farmaceutický, ale aj kozmetický priemysel. Silné antiseptické účinky priniesli tomuto včeliemu produktu post najprírodnejšieho antibiotika.

PROPOLISOVÚ MASŤ MÔŽETE POUŽIŤ najmä na popáleniny, omrzliny, atopické ekzémy, opary, akné, plesne, popraskanú pokožku, štípance, drobné ranky, hnisavé rany, hemoroidy, zmierňovanie bolesti kĺbov a rôzne kožné ochorenia. Tlmí pocit svrbenia. Propolisová masť je osvedčeným prípravkom pri vredoch predkolenia. Pre svoje protibakteriálne účinky pôsobí dezinfekčne a ničí škodlivé baktérie, prípadne zabraňuje ich množeniu.

Propolisová masť podporuje tiež regeneráciu pokožky, ktorá je podráždená slnečným žiarením, alebo ožarovaním. Preto by nemala chýbať v žiadnej domácej lekárničke. Pred jej použitím je dôležité urobiť test na alergickú reakciu. Možnosť zakúpenia na https://www.svetmedu.sk/vcelie-produkty/79-propolisova-mast.html